Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

İnci

İnci
0 252 317 16 70
Payem Sokak, Kapı No : 241
İnci

Bugün, Dünya ölçeğinde 32 pazarda aranan bir marka olan İnci'nin öyküsü, 90 yıl önce İstanbul'da başladı: Yıl 1917? Zincirin ilk halkası İstanbul'da, küçük bir lostra salonuydu. Bu mütevazı salon birkaç yıl sonra çocuk ayakkabıları ve ev terlikleri satan bir mağazaya dönüştü ve kaliteli ürünleriyle, tüketicilere otuz yıl boyunca hizmet verdi.

1947 yılında, İstanbul Fatih'de temel felsefesi, "Müşteri memnuniyeti" olan yepyeni bir ayakkabı mağazası açıldı. İnci Fatih mağazası, piyasada gerçekleştirdiği perakende operasyonlarla kısa sürede konusundaki öncülerin arasına girdi. 1980'li yılların başlarında üçüncü kuşakla birlikte İnci, daha atılımcı ve çağdaş bir görünüm kazanmaya başladı.

Yıl 1989: Zincirin ikinci halkası Kadıköy'de ikinci mağaza.

Bu ikinci halkayla şirket, bölgesel perakendeciliğin sınırlarını genişletme ve aşma yoluna girdi. Kadıköy mağazasını, 1992 yılında Bakırköy, 1994 yılında Akmerkez ve diğer satış noktaları izledi. Yıl 1993? İnci ilk franchising mağazasını Konya'da açtı. Böylelikle İnci markası, İstanbul'un sınırlarını aşarak ilk kez Anadolu'yla tanışmış oldu. 1993 yılı bir başka açıdan da bir dönüm noktasıydı. Şirket aynı yıl, İstanbul dışında, mülkiyeti kendisine ait ilk mağazasını İzmit'te açtı. Yıl 1994? İstanbul'da, markanın ilk üretim tesislerinin temelleri atıldı? Bu atılımla, "atölye" üretiminden, kaliteli seri üretim yapan bir "fabrika" üretimine geçilmişti.

Düsseldorf GDS fuarı İnci'ye, kısa sürede genişleyecek olan uluslararası pazarın kapılarını açtı. 1996'da ayakkabı ve deri ürünleriyle Belçikalı ve İtalyan müşterilerle işe başlayan başlayan İnci, bugün 37 global pazarda faaliyet göstermekte. Marka bilinirliğiyle, üstün nitelikli ayakkabı ve deri ürün pazarlarında, öne çıkmakta. Bugün İnci, modern fabrikası, 36 perakende satış mağazası, Türkiye'de ve yurt dışında toplam 51 franchising mağazası, 600'ün üzerinde çalışanıyla, üretici ve perakendeci olarak, bir "dünya markası" olma yolunda hızla ilerlemektedir.